+90 264 278 48 50

info@kromtech.com.tr

Sosyal Medya

UF Süzme Peynir

Artık günümüzde ultrafiltrasyon ile yapılan konsantre sütten peynir üretimi kavramı dünyanın birçok yerinde çeşitli tipte yumuşak peynirlerin üretimi için uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi de ülkemizde ve orta doğuda gün geçtikçe daha da popüler olmaya başlayan yumuşak bir beyaz peynir türü Süzme Peynirdir.

Dünya’da bu peynir türünün birkaç ismi bulunmaktadır. “Danish Feta Cheese, Danish White, German White, Süzme Peynir, UF Peyniri” gibi isimler verilmiştir. Yıllar önce piyasaya yurt dışından getirilip sunulan bu peynir geçmiş dönemlerde pek rağbet görmese de süt ürünleri fabrikalarımızın gelişmesi ile piyasada yerli üretim olarak hakkettiği yeri almıştır. Orijinal yunan fetasına kıyasla daha yağlı ve pürüzsüz bir yapıya sahip olan süzme peynir, dilimleme kabiliyeti ile ön plana çıkar.

20 seneyi aşmış membran filtrasyon tecrübesi, teknolojik alt yapısı, konusunda uzman teknik ve idari kadrosu ve değerli yöneticileri ile misyonu çerçevesinde, hijyenik ve sağlığa yararlı gıda ürünlerinin tüketimini artıracak tüm yeniliklerin öncüsü olan firmamız bu teknolojiyi siz değerli müşterileri ile buluşturuyor.

Daha detaylı bilgiyi firmamız ile irtibata geçip alabilirsiniz!